Produkty

Niewidzialna wycieraczka: Poznaj sposób na jazdę w deszczu

Azteca.zgora.pl
lis 11 2016

Pewnie wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jak trwała może być niewidzialna wycieraczka. Niektóre tego typu preparaty mające zastępować mechaniczne wycieraczki po nałożeniu na szybę będą działać nawet po roku i nie da się ich zmyć. Czy to jednak będzie takie dobre? Niewidzialne wycieraczki to produkty, które po nałożeniu na szybę będą sprawiać, że w czasie szybkiej jazdy woda formuje się w krople i pod wpływem pędu powietrza spływa razem z brudem.

Wycieraczka niewidzialna to właściwie powłoka hydrofobowa, a więc taka, która będzie odpychać wodę. Znajdziemy różnorakie preparaty samochodowe, niektóre mają jeden składnik inne dwa a niektóre nawet trzy. Wymagają odpowiedniego przygotowania szyby oraz delikatnej aplikacji. Najprostsze preparaty tworzą powłokę na kilka dni, a inne nawet na tygodnie i miesiące.

Zalety

Na samym początku pewnie zobaczymy, że po zastosowaniu tego produktu nie będzie powstawać brudna obwódka wokoło pola oczyszczonego mechanicznymi wycieraczkami. Szyba wydaje się dzięki temu nieco czystsza co będzie w czasie gdy nie pada gwarantowało lepszą widoczność. Po pewnym czasie zobaczymy również, że na granicy pola oczyszczonego przez mechaniczne wycieraczki w czasie, gdy jedziemy zbyt wolno i preparat się nie sprawdza pojawi się coś na kształt schodka. To jednak nie będzie w niczym nam przeszkadzać. Zasadniczy efekt pojawia się więc w czasie szybkiej jazdy, wycieraczek praktycznie nie będzie trzeba używać albo będzie to bardzo rzadkie.

Doskonałe efekty uzyska się, gdy takim preparatem będą pokryte boczne szyby. Po tym zabiegu będą się one wolniej brudzić i to nawet długi czas. Można nanieść płyn na ten fragment przedniej szyby, gdzie nie będzie docierało pióro wycieraczki. Tu także efektem będzie to, że naturalnie te miejsca będą się oczyszczać. Jednak stosują niewidzialne wycieraczki raczej unikamy tych miejsc, które są obsługiwane przez gumowe wycieraczki, one poradzą sobie z tym same. Jeśli tylko nie będziemy im przeszkadzać to będą one wydajnie pracować i na pewno dobrze się sprawdzać. Niewidzialna wycieraczka może się więc w niektórych miejscach, ale na pewno nie powinniśmy jej traktować jako elementu, który zastąpi nam w użyciu klasyczne wycieraczki z gumowym piórem.

Udostępnij