Karoseria

Jak długi jest samochód? (Średnia długość w zależności od typu samochodu)

Azteca.zgora.pl
maj 29 2022

Jak zapewne wiesz, samochody są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Ale jak długi jest przeciętny samochód?

Aby uzyskać lepszą perspektywę, musimy sprawdzić kilka podstawowych informacji, zanim udzielimy poprawnej odpowiedzi na to pytanie.

Po pierwsze, omówimy średnią długość samochodu i jej różnice między poszczególnymi modelami. W dalszej części artykułu dowiesz się, w jaki sposób możesz znaleźć dokładną długość swojego modelu samochodu.

Spis treści show Jaka jest średnia długość samochodu? Średnia długość modelu samochodu Jak znaleźć dokładną długość samochodu dla mojego modelu? 1. Dekoder VIN 2. Sklep internetowy Auto 3. Zapytaj lokalnego dealera 4. Zmierz długość Co z masą samochodu?

Jaka jest średnia długość samochodu?

Średnia długość samochodu wynosi około 14,7 stopy lub 4600 mm. Jest to długość samochodu klasy średniej, takiego jak Audi A4. To powinno dać Ci pogląd na długość każdego modelu samochodu. Oczywiście, niektóre samochody są znacznie dłuższe, a inne znacznie krótsze.

Poniżej zamieściliśmy niewielką listę długości samochodów w różnych klasach wielkości i modelach. Prawdopodobnie wiesz już, jak duże są różne modele samochodów, więc ta lista pozwoli Ci zorientować się w różnych długościach samochodów.

Jeśli chodzi o długości małych samochodów, to często wynoszą one 3000-4300 mm/10-14 stóp, podczas gdy duże ciężarówki mają 5000-6000 mm/18-19 stóp, więc z pewnością istnieją duże różnice w długościach różnych samochodów.

Średni rozmiar modelu samochodu Długość

Klasa wielkościPrzykłady modeliDługość (w stopach)Długość (mm)
Samochody miniSuzuki Alto10.53195
Samochód małolitrażowyKia Rio13.84215
Samochody średniej wielkościAudi A414.84620
PełnowymiaroweAudi A615.74800
Mały SUVFord Escape14.44400
Duży SUVCadillac Escalade16.75110
Mały PickupNissan Navara16.34981
Duży pickupChevrolet Silverado18.45614

Teraz, gdy znasz już podstawy długości samochodu według różnych modeli, możesz zadać sobie pytanie - jak mogę uzyskać dokładną długość mojego samochodu?

Jak znaleźć dokładną długość samochodu dla mojego modelu?

Istnieje kilka różnych sposobów na uzyskanie dokładnej długości Twojego modelu samochodu. Niektóre metody są bardziej niezawodne niż inne, więc przeczytaj wszystkie kroki, wyrób sobie opinię i wybierz metodę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Oto kilka pomysłów:

1. Dekoder VIN

Jest to prawdopodobnie najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób na uzyskanie dokładnej długości samochodu. W Internecie dostępnych jest wiele darmowych dekoderów VIN. Aby użyć dekodera VIN, musisz znaleźć numer VIN swojego samochodu.

Numer VIN można znaleźć w kilku różnych miejscach w samochodzie. Jeśli masz jakąkolwiek dokumentację po zakupie samochodu, najprawdopodobniej znajdziesz tam numer VIN. Numer VIN jest także wybity na samochodzie w kilku różnych miejscach. Jednym z najczęściej spotykanych miejsc jest nadwozie po otwarciu drzwi kierowcy.

Otwórz drzwi kierowcy i sprawdź, czy znajdziesz naklejkę. Numer VIN składa się z 17 znaków, będących mieszaniną cyfr i liter. Po znalezieniu numeru VIN można skorzystać z dowolnego bezpłatnego dekodera VIN dostępnego w Internecie. Jednym z nich jest AutoZone VIN Decoder.

2. Internetowy sklep motoryzacyjny

Jeśli wejdziesz na stronę dowolnego sklepu internetowego z artykułami motoryzacyjnymi, masz możliwość wprowadzenia numeru tablicy rejestracyjnej lub VIN. Jeśli to zrobisz, uzyskasz wiele informacji o swoim modelu samochodu.

W ramach tych informacji zazwyczaj można znaleźć różne wymiary, takie jak długość i masa samochodu. Pamiętaj, że w rzadkich przypadkach informacje te mogą być fałszywe, a dekoder VIN jest zazwyczaj bardziej skuteczny. Jednym z przykładów sklepu motoryzacyjnego dysponującego wiedzą na ten temat jest sklep motoryzacyjny CarID.

3. Zapytaj lokalnego dealera

Lokalny sprzedawca z pewnością powinien być w stanie ustalić długość samochodu na podstawie numeru rejestracyjnego lub numeru VIN.

Wystarczy zadzwonić do autoryzowanego dealera i przygotować zarówno prawo jazdy, jak i numer VIN, a następnie zapytać, czy może podać długość. Jest to tani i niezawodny sposób na sprawdzenie długości.

4. Zmierz długość

Nigdy nie wiadomo, czy Twój samochód nie jest wyposażony w części pochodzące z rynku wtórnego, takie jak przedni lub tylny zderzak, które zmieniły jego dokładną długość.

Dlatego najlepszym sposobem jest oczywiście ręczne zmierzenie długości pojazdu. Aby zmierzyć długość samochodu, wystarczy użyć miarki biegnącej od tylnego do przedniego zderzaka i umieścić ją pod samochodem.

A co z masą samochodu?

Jak można sobie wyobrazić, to samo dotyczy wagi, co długości. Istnieją duże różnice w masie różnych modeli samochodów. Sporządziliśmy dużą listę różnych modeli samochodów według wagi w stopach i mm, więc nie będę omawiał wszystkich tych różnych wag samochodów w tym artykule. Jednak w tym przypadku obowiązuje ta sama zasada. Jeśli chcesz znaleźć dokładną masę samochodu, możesz skorzystać z różnych metod wymienionych powyżej, używając numeru VIN lub numeru rejestracyjnego, aby uzyskać te informacje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnych masach samochodów, znajdziesz to w naszym innym artykule: Ile waży samochód?

Udostępnij