Karoseria

Doskonały wygląd lakieru

Azteca.zgora.pl
sie 16 2017

Połysk lakieru samochodowego

Powłoka lakiernicza w aucie, nawet jeśli będziemy o nią bardzo dobrze dbali z czasem będzie tracić swój blask i świeżość. Dlatego właśnie tak ważne będzie szukanie takich produktów, dzięki którym będzie można łatwiej zadbać o regenerację lakieru.

Zarysowania

Lakier, gdy będzie zniszczony, porysowany sprawi, że wygląd całego aut nie będzie zbyt dobry. Auto będzie się także szybciej brudziło. Obecnie producenci, jeśli chodzi o lakiery mają coraz słabsze jakościowo propozycje. Lakier składa się z trzech elementów – podkład na blachę, baza z kolorem, lakier bezbarwny, który będzie odpowiadał za połysk i ochronę przed uszkodzeniami. Obecnie dostępne są takie środki, dzięki którym będzie można skutecznie zadbać o odzyskanie pięknego wyglądu.

Jakie środki do regeneracji?

Jeśli chcemy decydować się na odświeżenie lakieru najlepszą opcją wydają się być specjalne mleczka oraz pasty polerskie. To takie produkt, które będą radzić sobie nawet z małymi rysami, będą gwarantować sobie nadanie blasku.

Dokładne mycie samochodu

Jak powinno się te produkty stosować?

Na początek bardzo ważne będzie dokładne mycie samochodu. Nie może być takiej sytuacji, że na lakierze zostanie piasek, kurz czy inne zanieczyszczenia. Jeśli widać po myciu, że nadal te zanieczyszczenia pozostają będzie trzeba zastosować glinkę lakierniczą, dzięki której uda się ten problem pokonać. Przed kolejnym krokiem trzeba jeszcze skontrolować w jakim stanie po takim oczyszczeniu jest lakier i jakie zniszczenia występują. Jeśli są to wyłącznie drobne rysy wydaje się, że wystarczać będzie tylko wosk koloryzujący, którego efekty nie są doskonałe, ale jest tani łatwy w nałożeniu.

Jeśli uszkodzenia będą znaczniejsze powinno się wybierać mleczko albo też pastę polerską. W tym względzie trzeba będzie wykonywać koliste ruchy ściereczką, preparat musi być bardzo dokładnie rozprowadzony po lakierze, tak by uzyskać zadowalający połysk. Należy mieć dużo cierpliwości, ponieważ praca wymaga sumienności, zajmie też sporo czasu.

Co jest najważniejsze?

Warto w trakcie polerowania naszykować sobie również spray z wodą, ponieważ dzięki niemu będzie można skutecznie chłodzić lakier w czasie polerowania, by go nie przegrzać. Dzięki temu chronimy go w odpowiedni sposób. W trakcie pracy trzeba sprawdzać czy gąbka nie nabierze koloru, ponieważ to oznacza, że naruszona jest baza z kolorem a to nie będzie korzystne dla lakieru.

Udostępnij