Produkty

Niewidzialna wycieraczka – w jakich warunkach się sprawdzi?

Azteca.zgora.pl
lis 4 2016

Niewidzialna wycieraczka zwana inaczej jako powłoka hydrofobowa ma na celu zwiększenie widoczności w czasie deszczu, ponieważ krople po szybie będą spływać szybciej i skuteczniej usuwany będzie brud. Ponadto powinna się dzięki temu poprawiać ostrość widzenia w dzień a także w nocy. Czy to jednak rozwiązanie będzie w stanie zastąpić standardowe wycieraczki? Najlepiej sprawdzać takie rzeczy w praktyce.

Jedna z firm pozwoliła przetestować swój produkt w warunkach drogowych. Na początek były jednak warunki warsztatowe, w czasie których część szyby była pokryta warstwą niewidzialnej wycieraczki, druga zaś nie. Następnie cała szyba była polana wodą. Wynik eksperymentu pokazał właściwości produktu i potem nałożono ją na całą szybę, tak by było można już wyjechać takim pojazdem na drogę. To pozwoliło zobaczyć jak w czasie jazdy będą się sprawiać właściwości tego produktu.

Skuteczność przy szybkiej jeździe

Skuteczność produktu łatwo będzie można zobaczyć, jeśli będziemy się poruszać trasami szybkiego ruchu albo też autostradami. Trzeba tylko wyłączyć w sobie nawyk włączania zwykłych wycieraczek i potem widoczność będzie dobra. Osoby, które nie będą chętnie stosować standardowych wycieraczek na pewno docenią możliwości tego produktu.

Niewidzialną wycieraczkę warto wypróbować w przypadku bocznych szyb samochodu. W takich przypadkach bowiem uda się zobaczyć, że taka powłoka sprawdza się rzeczywiście doskonale i pozwoli nam osuszyć boczne szyby, gdzie nie mamy wycieraczek, dzięki powłoce woda nie będzie tam tak osiadać. Poza tym wytrzymałość na bocznej szybie takiego produktu to nawet 60-tys km natomiast na szybie przedniej jedynie około 10 tysięcy. Oczywiście będzie to produkt, który nakłada się na zewnętrzną warstwę szyby. Można ją nakładać samemu albo też skorzystać z wyspecjalizowanych punktów. Po nałożeniu korzystając z myjni automatycznej unikamy woskowania.

Podsumowując przeprowadzony test i opinie ekspertów z punktu widzenia porównania kosztów w stosunku do tego jak produkt działa i komfortu można powiedzieć, że zakup taki można rozważyć w przypadku bocznych szyb, względnie lusterek. Może również przydać się na szybie kasku dla motocyklistów. W przypadku szyby czołowej ta inwestycja nosi za sobą preferencje używania. Trzeba się zastanowić czy zwykłe wycieraczki czy nowoczesna powłoka ochronna.

Udostępnij