Karoseria

Jak zabezpieczyć karoserię przed uszkodzeniami - część druga

Azteca.zgora.pl
lis 22 2016

Wosk naturalny tak samo jak syntetyczny ułatwia spływanie z nadwozia wody oraz zanieczyszczeń, jest mniej trwały. Sprawia, że wygląd lakieru będzie głębszy, a powierzchnia jest mokra. Oba rodzaje wosków można nakładać warstwowo pomiędzy sesjami trzeba jednak odczekać dobę. Na rynku dostępne są takie produkty, które łączą w sobie cleaner oraz wosk. Także woski naturalne hybrydowe mają domieszkę polimerów.

Bez względu na to na jaki specyfik będziemy się decydować trzeba ją nakładać na miejscu, w którym na samochód nie będzie świecić słońce. Trzeba pamiętać, by nie woskować ręcznie samochodu, gdy będzie ono rozgrzane. Ceny wosków są różne. Najprostsze rozpylane z butelki mogą kosztować 20 złotych. Woski zawierające carnaubę to wosk roślinny z liści kopernicji oraz polimery to wydatek około 200 złotych. Za niektóre będzie trzeba zapłacić około 600 złotych. Samochód będzie można także powierzać specjalistom, którzy będą polerować lakier specjalną obrotową polerką. Z tego urządzenia raczej samemu nie powinniśmy korzystać, jeśli nie mamy wprawy w takim działaniu. W czasie polerowania można nawet uszkodzić lakier.

Powłoki hydrofobowe chroniące Twój samochód

Profesjonalne firmy zajmujące się detailingiem oferują kompleksowe usługi czyszczenia i zabezpieczania nadwozia przez nowoczesne środki. Powłoki hydrofobowe zwiększają twardość lakieru. Dzieje się tak za sprawą nanocząsteczke, które po nałożeniu oraz zastygnięciu zmieniać się będą w ciało stałe. Zmniejsza się w ten sposób ryzyko uszkodzenia karoserii przynajmniej gdy chodzi o małe rysy. Powłoki kwarcowe nakłada się na nowe samochody albo takie, które są dobrze przygotowane, gdy chodzi o wygląd lakieru.

Podobnie wygląda również kwestia nakładanie nanopowłok ceramicznych. Wykazują one znaczną odporność na środki chemiczne. Nie znaczy to jednak, że będzie trudniej je myć. Wręcz przeciwnie. Brud słabo wiąże się z powłoką i łątwo będzie się go pozbyć. Gruba warstwa w jakieś mierze będzie chronić przed zarysowaniami. Producenci zapewniają, że ceramiczna powłoka może wytrzymać nawet 5 lat. Jeśli więc się na nią zdecydujemy możemy oczekiwać, że nasze auto otrzyma rzeczywiście dobre zabezpieczone i tym samym będzie można liczyć na dobry stan powłoki lakierniczej.

Udostępnij