Autodetailing

Lakier w idealnym stanie

Azteca.zgora.pl
cze 30 2017

Odpowiednia pielęgnacja samochodu

Każdy właściciel samochodu dokłada starań, by jego auto prezentowało się nienagannie i zachwycało przechodniów oraz innych kierowców oryginalnością i nieskazitelnością. Podczas użytkowania wygląd auta może się jednak zmienić i nie są to bynajmniej zmiany pozytywne. Pomocna w tej sytuacji okazuje się odpowiednia pielęgnacja samochodu, czyli przedmiotowy car detaling.

Na czym polega car detaling?

Ogólnie rzecz ujmując, car detailing to przemyślany i dokładnie zaplanowany proces pielęgnacyjny, którego celem jest ochrona samochodu, czyli utrzymanie go w idealnym stanie. Wbrew powszechnej opinii, detaling to działanie, które obejmuje wszystkie samochody, zarówno nowe, jak i starsze, nawet kilkudziesięcioletnie.

Krok 1 – dekontaminacja

Pierwszą czynnością, od której należy rozpocząć detaling, jest dekontaminacja, która umożliwia pozbycie się osadów metalicznych i smolistych. Po wykonaniu dekontaminacji samochód należy opłukać, a następnie dokładnie umyć za pomocą szamponu samochodowego o neutralnym pH. Ostatnim krokiem jest dokładne osuszenie samochodu za pomocą chłonnych ręczników.

Krok 2 – przygotowanie nawierzchni auta

W tym celu najlepiej wykorzystać glinkę, czyli specjalną masę plastyczną, która pozwala dokładnie oczyścić lakier, a przy tym jest łatwa w użyciu i nie wymaga szczególnych umiejętności.

Odświeżenie lakieru samochodowego

Krok 3 – korekta lakieru

Korekta lakieru to zadanie znacznie trudniejsze, wymagające wiedzy i doświadczenia w przedmiotowej dziedzinie - nieprawidłowo wykonane zadanie może spowodować uszkodzenie powłoki lakieru. Osoby, które chcą to zadanie wykonać samodzielnie, powinny wcześniej ćwiczyć na zniszczonym, nieużywanym samochodzie.

Krok 4 – zabezpieczenie lakieru

Jest to ostatni element detalingu, który można wykonać poprzez nałożenie specjalnej powłoki kwarcowej w płynie, która poprzez kontakt z powietrzem zamienia się w twardą powłokę o grubości nawet 1 mikrometra lub wykonać lakierowanie z wykorzystaniem naturalnych lub sztucznych wosków. Warto pamiętać, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są woski naturalne, których zaletą jest przede wszystkim wysoki połysk oraz głębia koloru.

Fachowa pomoc

Jeśli szukasz kogoś, kto pomoże Ci z detailingiem, skorzystaj z witryny https://autobooking.com i za pomocą wygodnej wyszukiwarki znajdź specjalistę w swojej okolicy – mechanika, wulkanizatora lub specjalistę od deitalingu. Efekty z całą pewnością pozytywnie Cię zaskoczą.

Udostępnij