Autodetailing

Jak uprać wnętrze auta?

Azteca.zgora.pl
kwi 14 2017

Kompleksowe mycie tapicerki

Jeśli nasze auto ma już sporo lat nie znaczy to, że ma być tam brzydki zapach. Zamiast pojazd perfumować lepiej będzie go oczyścić skutecznie. Skąd w samochodzie może się brać mdły zapach? Przede wszystkim będzie to wynika działania roztoczy, które gromadzą się w materiałach tapicerskich w samochodach.

Bakterie w układzie wentylacji oraz klimatyzacji mogą być także w filtrach kabinowych, które mogą być zatkane, pojawić się może kurz oraz resztki organiczne, które będzie się tam przewozić miesiącami. A to zdecyduje o tym, że mamy niekorzystny wpływ na samochód, co dalej prowadzi do pojawienia się przykrych zapachów.

Niestety jeśli nie zadbamy o takie elementy ryzyko przykrych zapachów w samochodzie będzie znaczące. Ograniczony będzie między innymi przepływ powietrza, a to znak do zmiany filtra. Może się dzięki temu pojawić znacząca poprawa zapachu. Zdecydowanie gorzej będzie w sytuacji, gdy auto jest zawilgocone, albo też dochodzić będzie do potopienia. Woda będzie wtedy powodować zniszczenia, które spowodują, że usuwanie zabrudzeń oraz brzydkich zapachów stanie się bardzo trudne. To taki problem, z którym dość często trudno sobie poradzić. Dlatego taki problem jest z samochodami popowodziowymi, które mają w komisach uchylone szyby, a w środku znajduje się rząd choinek zapachowych, które mają sprawić, że usunie się przykre zapachy.

Odświeżenie wnętrza samochodu

Pranie tapicerki

Przygotowanie wnętrza do czyszczenia

Samochód nim będzie prany musi zostać odkurzony. Jeśli tego nie zrobimy to płyn będzie mieszał się z zabrudzeniami i stworzy się praktycznie błoto. Dalej pojawią się plamy, które w trakcie usuwania będą jeszcze bardziej problemowe. Do odkurzania przyda się szczelinowa ssawka, która będzie pozwalać na usuwanie zabrudzeń z miejsc, które są trudno dostępne. Czasami będzie pojawiać się również źródło smrodu, ponieważ odkryje się, że są resztki jedzenia w samochodzie. Jeśli mamy takie siedzenia, które da się wyciągać to warto z tego skorzystać i na czas dokładnego sprzątania je usunąć, wtedy można oczekiwać, że to odkurzanie stanie się skuteczniejsze.

Pranie wnętrza samochodu

Najwygodniej będzie kupować dobry środek w spreju. Jeśli ktoś posiada profesjonalny odkurzacz piorący, wtedy rzeczywiście można liczyć na dokładne sprzątania. Do większego auta na pewno kilka opakowań się nam przyda. Wydatek jest może spory, ale warto się na niego decydować, jeśli liczymy na to, że sprzątanie samochodu będzie skuteczne i przyniesie zadowalający efekt. Dzięki temu stworzymy sobie lepsze warunki do podróżowania.

Udostępnij